canlı destek

2021 - 2022 Güz Yarıyılı Haftalık Ders Programı

UBE 2021 - 2022  Güz Yarıyılı Haftalık Ders Programı
  Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma
09 - 12 UBİ 507- Bilgisayar  Ağ. İletişimi 1 UBI 519 - İleri Olasılık ve İstatistik UBI 523 - Kripto Sistemler ve Kriptografik Protokoller UBİ - 505 Bilgisayar Organizasyonu UBİ 503- Veri Yapıları ve Algoritmalar
Doç. Dr. Müge SAYIT   (Çevrim içi) Doç. Dr. Müge  SAYIT   (Çevrim içi) Prof. Dr. Mehmet Emin DALKILIÇ                (Çevrim içi) Dr. Öğr. Üyesi Murat KURT                      (Çevrim içi)    Doç. Dr. Geylani KARDAŞ                  (Çevrim içi)   
         
      UBİ 553 - Oyun Teorisi  
      Prof. Dr. Mehmet Emin DALKILIÇ           (Çevrim içi)     
           
13 - 16 UBI 525 - Nesne Yönelimli Programlama UBİ 545 Dağıtık Algoritmalar   UBİ 501 - Bilgisayar Bilimlerinin Kuramsal Temelleri UBİ 543 Güvenli Veb Tasarımı
Doç. Dr. Geylani KARDAŞ               (Çevrim içi)  Doç. Dr. Orhan DAĞDEVİREN              (Çevrim içi)       Dr. Öğr. Üyesi İlker KOCABAŞ                  (Çevrim içi) Dr. Öğr. Üyesi Vahit AKRAM                  (Çevrim içi)
         
UBI 601 -  İleri Bilgisayar Sistem Yapısı       UBI 621 - Bilgisayarlı Görü
Dr. Öğr. Üyesi İlker KOCABAŞ                     (Çevrim içi)       Dr. Öğr. Üyesi Murat KURT                          (Çevrim içi)
           
18 - 21 UTİ 507 Bilgisayar Ağları 1 UTİ 523 Kripto-Sistemler ve Kripto-Protokoller UTİ 525 - Bilgisayar Ağları İçin Dağıtık Algoritmalar UTİ - 505 Bilgisayar Mimarisi UTİ 503- Veri Yapıları ve Algoritmalar
Doç. Dr. Müge SAYIT   (Çevrim içi) Prof. Dr. Mehmet Emin DALKILIÇ                              (Çevrim içi) Doç. Dr. Orhan DAĞDEVİREN             (Çevrim içi) Dr. Öğr. Üyesi Murat KURT                       (Çevrim içi) Doç. Dr. Geylani KARDAŞ             (Çevrim içi)
         
        UTİ 543 Güvenli Veb Tasarımı
        Dr. Öğr. Üyesi Vahit AKRAM                               (Çevrim içi)
           

UYARILAR:

1)  Tüm tezli yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin alması gereken “Bilimsel Araştırma Teknikleri ile Araştırma ve Yayın Etiği” dersi bu dönem Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından çevrim içi olarak verilecektir. UBE öğrencileri kayıt yenileme ekranından FENETKCOK2021 kodlu dersi seçecektir. Ders oturumu olarak Salı saat 10:00 – 12:00 (Öğretim Üyesi: Doç. Dr. Ozan ÜNSALAN) veya Cuma saat 13:00 - 15:00 (Doç. Dr. Hacer Göknur ŞİŞMAN AYDIN) seçilebilir. Bu dönem bu dersi alması gereken UBE öğrencilerinin ders seçimi sırasında bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

2. öğretim tezsiz yüksek lisans programına Güz 2021 itibari ile ilk kez kayıtlanan öğrencilerin de “Bilimsel Araştırma Teknikleri ile Araştırma ve Yayın Etiği” dersini alması zorunludur. Bu program için Fen Bilimleri Enstitüsü'nde çevrim içi olarak bu dersin hangi gün ve saatte verileceği henüz belli olmadığından ilgili öğrencilerin ders seçimi sırasında danışman öğretim üyeleri ile iletişime geçerek ders seçimi yapmaları gerekmektedir.

2) “UBI 501 Bilgisayar Bilimlerinin Kuramsal Temelleri”, “UBI 503 Veri Yapıları ve Algoritmalar”, “UBI 505 Bilgisayar Organizasyonu” dersleri uyum sınıfı zorunlu dersleridir ve sadece uyum sınıfı öğrencileri bu dersleri seçebilir.


3) “UBI 601 İleri Bilgisayar Sistem Yapısı” dersini sadece doktora öğrencileri alabilir.

4) Yukarıdaki programda yer alan dersleri seçmek isteyen UBE dışındaki öğrencilerin OBYS üzerinden ders seçimi öncesinde ilgili dersin öğretim üyesi ile iletişime geçmesi ve onay alması zorunludur.

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ