Çerez Örnek
canlı destek

Kayıt Yenileme - Ders Seçme

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'nın ilgi yazısıyla Üniversitemiz 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı Bahar yarıyılı kayıt yenileme işlemlerinin akademik takvimde belirtilen tarihler arasında gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Kayıt yenileme ve ekle-sil tarihleri ile işlemlerine ilişkin bilgiler Enstitümüz web sayfasında duyurulmaktadır. Kayıt yenileme işlemlerinde öğrencilerin almaları gereken derslerin Ege Bilgi Yönetim Sisteminde Açılan Dersler menüsünden en güncel kodlu halinin eklenerek sunulması, girilen bilgilerin kontrollerinin yapılarak, hataların ve eksikliklerin kayıt yenileme tarihlerinden önce giderilmesi gerekmektedir.

Danışman öğretim elemanlarımızın, öğrencilerin ders kayıt işlemlerini belirtilen kayıt yenileme tarihlerinde tamamlamaları önem arz etmekte olup, kayıt yenileme için belirlenen tarihler sonunda dersi veren öğretim elemanları tarafından sınıf listelerinin çekilerek, derse kayıtlı olmayan öğrencilere en geç eklesil haftasına kadar ders kaydını gerçekleştirebilecekleri yönünde bilgi verilmesi gerekmektedir.

Öğrencilerimize ve danışman öğretim elemanlarına duyurulur. 

Kayıt Yenileme Tarihleri : 5 - 11 Şubat 2024 Ekle Sil Tarihleri : 19 - 25 Şubat 2024


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ