Çerez Örnek

Erasmus Spor Festivali

Avrupa Komisyonu spor faaliyetlerinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasını teşvik etmek, sporun uluslar arasındaki birleştirici etkisini artırmak ve sporun sağladığı faydaları iş birlikleri yoluyla zenginleştirmek üzere Erasmus+ Programı çatısı altında çeşitli girişimlerde bulunmaktadır. Bu yaklaşımın verdiği motivasyonla 16-19 Mayıs 2024 tarihlerinde sporun sevdirilmesi ve spor faaliyetlerinin gençler arasında yaygınlaştırılması amacıyla "Erasmus Spor Festivali" düzenlenmesi kararlaştırılmıştır. Festivalin diğer hedefleri spor aracılığıyla kültürlerarası diyaloğun geliştirilmesi ve 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramının da bu vesile ile coşkulu biçimde kutlanması olarak belirlenmiştir.

Erasmus Spor Festivali, Türkiye'ye Erasmus+ KA1 Programı ile gelen tüm yükseköğretim öğrencilerinin (incoming Erasmus) ve daha önce Erasmus programından faydalanmış ülkemizdeki yükseköğretim kurumlarında kayıtlı öğrencilerin (outgoing Erasmus) başvurusuna açıktır. Etkinlikte rekreasyonel nitelikte sekizden fazla branşta bireysel ve takım karşılaşmaları düzenlenecek ve 19 Mayıs tarihinde final karşılaşmaları ve ödül töreni gerçekleştirilecektir.

Etkinlik programı ve diğer detaylar https://uib.eskisehir.edu.tr/ adresinde ilan edilmektedir. Erasmus Spor Festivalinin etkinliklerin ulusal ve uluslararası anlamda etkili bir iş birliği ortamı sağlayabilmesi, yayılım ve katılımın arttırılması, belirlenen hedeflere nitelikli şekilde ulaşılabilmesi için Üniversitelerimizin desteği son derece kıymetlidir. Etkinlik afişi ekte paylaşılmakla birlikte bit.ly/estuerasmussports adresinde etkinliğin medya içeriklerine ulaşılabilir. Bu çerçevede, kayıtları 26 Nisan 2024'e kadar devam edecek olan etkinlik öğrencilerimize ve ilgili birimlere duyurulur.


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ