Make font size smaller Make font size default Make font size larger

EGE ÜNİVERSİTESİ

Uluslararası Bilgisayar Enstitüsü

Öğrencilerin Dikkatine

DUYURU

Gündüz programında kayıtlı öğrencilerin gündüz programında kayıtlandıkları bir yada daha çok dersi akşam programındaki eşdeğer derslere katılarak takip etme talepleri UBE Enstitü Kurulunda alınan ilke kararı gereği kesinlikle kabul edilmeyecektir. Gündüz programındaki öğrenciler isterlerse normal kayıt haftasında veya ekle-sil haftasında aşağıdaki prosedür doğrultusunda akşam programından ders alabilirler ve aldıkları bu ders gündüz programı ders kredisine sayılır.

Bu şekilde akşam programından kayıt veya ekle sil haftasında bir ders almak için aşağıdaki adımları sıra ile izleyiniz:

  1. EBYS üzerinden akşam dersini seçiniz.

 

  1. UBE’ye aşağıdakine benzer bir dilekçe veriniz.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ege Üniversitesi

Uluslararası Bilgisayar Enstitüsü Müdürlüğüne

                                                 Bornova – İZMİR

 

Bilgi Teknolojileri Yüksek Lisans/Doktora Programı ---------- numaralı öğrencinizim. Bilgi Teknolojileri ve İnternet Güvenliği II. Öğretim Yüksek Lisans Programından UTI5xx kodlu “----------------“ isimli dersi 1200 TL ders ücretini ödeyerek almak istiyorum. Gereğini saygılarımla arzederim.

 

İsim

imza

 

Adres: ------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

  1. Rektörlük Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından ilgili ders ücreti ebys sisteminde tarafınızca ödenmek üzere borç kaydedecektir. (Süreç birkaç gün alabilir, o yüzden dilekçeyi son güne bırakmayınız)
  2. Ders ücretini (bir ders 1.200 TL) yatırınız.

2.1 Ders ücretleri Halk Bankası’nın herhangi bir şubesinden ya da atm’lerinden öğrenci numarasıyla yatırılabilmektedir.

2.2 Açıklama kısmına mutlaka “UBE 2. Öğretim” ibaresini yazınız.

 

  1. Ders ücretini yatırdığınıza dair dekontun bir kopyasını elden veya tarayıp e-posta ile danışman öğretim üyenize ulaştırınız.

 

  1. Danışmanınızın EBYS üzerinden onay vermesi ile derse kayıtlanmanız gerçekleşecektir.

 

UBE YÖNETİMİ