TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI ÖĞRENCİLERİNE ÖNEMLİ DUYURU

Bilindiği gibi Nisans 2016’da Yüksek Öğretim Kurulunun yaptığı yeni düzenleme kapsamında “ilişik kesme” (atılma) tekrar getirilmiştir. Anılan düzenlemenin önemli bir özelliği de Tezsiz YL programlarını tamamlamak için azami süreyi 3 yıldan (6 dönemden) 1,5 yıla (3 döneme) indirmesidir.

Yine bilindiği üzere Fen Bilimleri Enstitümüz atılma ile ilgili sürelerin 2016-2017 Güz dönemi başı (yani Eylül 2016) itibarı ile başlatılmasına karar vermişti. Buna göre Tezsiz Yüksek Lisans programlarımızda kayıtlı öğrencilerimizden (örgün/gündüz ve II. öğretim/gece) 2016-2017 Güz dönemi veya daha önce kayıtlanmış öğrencilerimizin azami öğrenim süreleri önümüzdeki dönem (2017-2018 Güz) sonunda dolacak olup, anılan sürede mezuniyet için gerekli dersleri ve projeyi tamamlamamış öğrencilerimizin ilişikleri (o zamana kadar yeni bir düzenleme yapılmamış ise) kesilecektir.

Bu şekilde ilişiği kesilen ve kayda değer sayıda ders almış olup emeklerinin kaybolmasını istemeyen öğrencilerin aynı programa veya benzer başka bir programa yeni kabul başvurusu yapmaları ve ilişikleri kesilmeden önce aldıkları dersleri saydırmaları mümkündür.

Öğrencilerimizin mağduriyet yaşamamaları için yukardaki hususlara özen göstermeleri önemle rica olunur.

UBE Müdürlüğü

© 2014 Uluslararası Bilgisayar Enstitüsü. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.